Дербито между Олимпиакос и Панатинайкос от 24-ия кръг на гръцкото първенство завърши наравно - 0:0. Домакините създадоха повече положения и могат да съжаляват, че не стигнаха до победата, която щеше да ги доближи до първото място. В 89-ата минута те стигнаха до гол чрез Мариус Врусай, но той беше отменен заради засада. В добавеното време Олимпиакос остана с 10 души заради червен картон на Сократис Папастатопулос.

Панатинайкос продължава да е лидер в класирането, но АЕК вече е само на две точки зад него.  Тимът от Атина спечели у дома с 2:0 срещу Астерас Триполис. От 4-ата минута гостите играха в намален състав след червен картон на Михаел Гардавски. Серхио Араухо и Мият Гачинович вкараха головете за АЕК.

Големият губещ в кръга се оказа ПАОК, който завърши  0:0 при гостуването си на ПАС Янина и заличиха добрите впечатления от успеха над АЕК преди седмица. Грандът от Солун е 4-и в подреждането, на 7 точки зад Панатинайкос.