Настоящият шампион на Русия ЦСКА Москва записа антирекорд в своята история, изигравайки четвърти пореден мач без да отбележат гол, завършвайки 0:0 с Кубан Краснодар. Основната причина за головата суша на столичани е отсъствието на двамата им основни нападатели Вагнер Лав и Жо, които са с националния отбор на Бразилия на Копа Америка 2007.

Отборът на Зенит Санкт Петербург запази първото си място в руското първенство след победа над ФК Москва с 2:1.

Тимът оглавяван от Дик Адвокаат поведе с 2:0 с голове на капитана Андрей Аршавин и украинския национал Анатоли Тимушчук, който дойде от Шахтьор Донецк през февруари за рекордните 20 милиона долара.

ФК Москва върна един гол след почивката, но това не попречи на Зенит да запази първото място с актив от 27 точки от 15 мача.

Спартак Москва продължава да следва лидера на една точка след победа с 3:1 над Ростов. Московчани преследват първа титла от 2001 година насам.