ЦСКА (Москва) остава вечен притежател на купата на Русия, след като днес я спечели за пети път в своята история.

На финала московските армейци се наложиха драматично с 1:0 над шампиона Рубин (Казан) с гол на Евгений Алдонин във втората минута на продължението на мача. Преди това пък, ЦСКА остана с десет души в 13-ата минута заради червения картон на Павел Мамаев.

Останалите успешни финали за ЦСКА (Москва) са през 2002, 2005, 2006 и през 2008 година, а преди това имат и три загуби.

Двата отбора вече очакваха последния съдийски сигнал, когато ветеранът Алдонин се разписа с удар от 20 метра. Даниел Карвальо прехвърли топката към Алдонин, който с далеч удар я прати точно в ъгъла на вратаря Рижиков, чийто плонж не беше достатъчен.