Националният отбор на Чехия по футбол разгроми със 7:1 селекция на австрийската провинция Бад Валтерсдорф в контролна среща от подготовката си за финалите на Европейското първенство в Полша и Украйна през следващия месец.

Попаденията за чехите реализираха Томаш Пекхарт, Михал Кадлец от дузпа и Милан Барош през първото полувреме, а след почивката по два пъти се разписаха Даниел Коларж и Давид Лафата.

Старши треньорът Михал Билек не можеше да разчита на две от най-големите си звезди за проверката.

Титулярният вратар Петер Чех, който миналата събота спечели Шампионската лига с Челси, пристигна в лагера на Чехия по време на срещата.

Плеймейкърът Томаш Росицки пропусна двубоя заради травма на прасеца. 31-годишният халф на Арсенал няма да може да играе и в следващата контрола на тима в събота срещу Израел, като се очаква да поднови тренировки през идната седмица и да бъде на разположение за проверката с Унгария на 2 юни.