Вратарят на Чехия Петер Чех пое вината за загубата от Турция с 2:3, която изхвърли тима от участие на 1/4-финалите.

Чехите водеха с 2:0 само 20 минути преди края на двубоя. Тогава обаче стражът на Челси не успя да отрази удар на Арда Туран за 1:2, а в 87-мата минута направи ужасяваща грешка, като изпусна топката от ръцете си и позволи на Нихат да възстанови равенството. 3 минути по-късно отново нападателят остави Чех безпомощен и донесе победата на Турция.

Сезонът със сигурност не е от най-добрите за Чех, след като през цялата година той игра с каска, заради травма на мозъка си. Вратарят претърпя и загуба във финала на Шампионската лига, където неговият Челси загуби с дузпи от Манчестър Юнайтед.

„Единственото хубаво нещо от този сезон е, че той свърши”, заяви разочарованият футболист. „Когато допуснеш грешка, трябва да си признаеш. Грешката, заради която трябва да се приберем у дома, е моя”.

На 1/4-финалите Турция ще срещне победителя в група В Хърватия.