Бразилия спечели с 2:0 гостуването на Уругвай в  световните квалификации и продължава да води в класирането в зона КОНМЕБОЛ с пълен актив от 12 точки. Головете вкараха Артур и Ришарлисон още до почивката, а през второто полувреме Едисон Кавани от домакините получи директен червен картон.

И двата отбора играха без големите си звезди - Неймар е контузен, а Луис Суарес е под карантина, след като даде положителен тест за коронавирус.

Артур откри резултата в 33-ата минута с шут от дъгата на наказателното поле, а в 45-ата минута Ришарлисон засече с глава центриране от левия фланг на Ренан Лоди за 0:2.

Надеждите на домакините поне за точка рухнаха в 71-ата минута. Тогава Кавани фаулира грубо Ришарлисон и първоначално получи жълт картон, но съдията Роберто Тобар Варгас прегледа ситуацията с помощта на ВАР и коригира решението си, като изгони нападателя на домакините. Малко по-късно гол на уругваеца Мартин Касерес беше отменен заради засада.