Бразилецът с хърватски паспорт Едуардо да Силва донесе ценния успех на Хърватия с 2:0 срещу Естония в евроквалификационен мач от група Е.

Домакините диктуваха темпото на игра през цялото време на срещата, но нападателите на Славен Билич направиха много пропуски пред вратата на Естония.

Още в 6-та минута „шахматистите” можеха да поведат, след като съдията посочи бялата точка за игра с ръка на Алас, но Дарио Сърна изпусна наказателния удар.

В 39-та минута Ведран Корлука центрира в наказателното поле на гостите, където най-съобразителен се оказа Едуардо да Силва, който откри резултата.

В даденото от съдията продължение на първото полувреме нападателят на Арсенал засече центриране на Лука Модрич и оформи крайното 2:0.