Валери Божинов отбеляза два гола при равенството на Партизан с Рад Белград – 2:2 в мача от 21-я кръг на сръбския шампионат.

Българският нападател започна мача като резерва, като се появи в игра в 58-ата минута.

Другият българин в редиците на „гробарите“ - Иван Бандаловски, започна като титуляр и получи жълт картон в 62-ата минута.

Партизан пропусна идеална възможност да поведе, след като в 4-ата минута Илич пропусна от бялата точка.

След това домакините поведоха с гол на Трничич в 36-ата минута, а в 59-ата минута Денич отбеляза втори гол и увеличи аванса на своя състав.

След влизането на Божинов в игра гостите станаха доста по-активни, доскорошният нападател на Левси се разписа първо в 72-ата минута след подаване на Живкович. В 83-ата минута след пас на Циркович Божинов отбеляза и втори гол, а така донесе точката на своя състав.

В класирането Партизан е 5-и с 33 точки, а Рад Белград е 14-и с 16 точки.