В мач от група седем Бока Хуниорс стартира с 0:0 като гост на Боливар тазгодишното си участие в турнира за Копа Либертадорес. Мартин Палермо изпусна най-чистото положение за гостите. В 29-та минута нападателят остана сам срещу вратаря Жоел, но стреля в напречната греда.

Във втора предварителна група Сао Пауло завърши 0:0 при визитата на чилийския Аудакс (Италиано). Бразилският гранд имаше леко надмощие, но вратарят на домакините Николас Перич имаше чудесни изяви и не позволи топката да навести неговата мрежа.

В пета група другият боливийски отбор Реал (Потоси) направи много зрелищен мач с Фламенго, който завърши 2:2. Домакините поведоха с 2:0 с голове на Монтейро и Агилеро, но все пак гостите от Бразилия успяха да стигнат до важната точка, след като изравниха през втората част чрез Рони и Обина.