Шесткратният шампион на Южна Америка Бока Хуниорс се класира за 10-и финал в историята си в най-престижния южноамерикански турнир - Копа Либертадорес.

Аржентинският град завърши 0:0 при гостуването си на чилийския Универсидад де Чили в среща-реванш от полуфиналите, но ще играе за титлата, след като спечели с 2:0 в първия мач у дома.

Легендарният плеймейкър на Бока Хуан Роман Рикелме уцели гредата в осмата минута. Домакините също имаха своите положения. Вратарят на аржентинския тим Агустин Орион спаси удар на Жуниор Фернандес. Пред второто полувреме футболистите на Универсидад де Чили уцелиха две греди.

На финала Бока Хуниорс ще срещне бразилския Коринтианс, който от своя страна за първи път ще играе в двубоя за трофея.

Първата среща е следващата седмица в Буенос Айрес, а втората - на 4 юли в Сао Пауло.

Бразилският шампион отстрани Сантос в другия полуфинал с общ резултат 2:1. Коринтианс никога не е печелил Копа Либертадорес.