Бока Хуниорс победи Универсидад де Чили с 2:0 в първи полуфинален мач за Копа Либертадорес и направи голяма крачка към 10-и финал в историята си в най-престижния южноамерикански турнир.

Аржентинският гранд, който е шесткратен шампион в Копа Либертадорес, взе чиста победа на своя стадион Бомбонера след попадения на Сантяго Силва и Хуан Мино.

Силва откри резултата в 15-а минута с удар от наказателното поле след пас на Пабло Муче.

Левият бек Хуан Санчес Мино вкара втория гол 10 минути след почивката и даде комфортна преднина за Бока преди реванша в Сантяго след седмица.

"Дали 2:0 е добър резултат? Ще видим другата седмица. Важното е, че играхме добре, макар че в последните 15-ина минути се върнахме малко по-назад. Мечтаем за финала", коментира звездата на Бока Хуан Рикелме.

Победителят от мача между Бока и Универсидад ще срещне на финала Коринтианс или Сантос. В първия мач в сряда Коринтианс се наложи с 1:0.