Отборът на Генк, в който се подвизават бившите защитници на ЦСКА Тиаго Силва и Жоао Карлос, триумфира с Купата на Белгия след успех с 2:0 на финала срещу Мехелен.

И двата гола за победителите реализира Марвин Огунджими. Той бе точен в 42-ата и 62-ата минути на мача. С този успех Генк си осигури участие в турнира Лига Европа през новия сезон.

В двубоя участие не взе Тиаго Силва, докато другият бразилец Карлос, който е и капитан на тима, бе на терена през всичките 90 минути.

В първенството на страната тази година Генк завърши на осмо място в класирането. Андерлехт и Стандарт Лиеж ще играят шампионски плейоф в два мача на разменено домакинство, за да определят първенеца на Белгия през този сезон, след като и двата тима събраха актив от по 77 точки.