БАТЕ Борисов продължи победоносния си ход в беларуското първенство, записвайки шести пореден успех. В този случай обаче победата бе с минималното 1:0 срещу Ислоч. Победното попадение отбеляза Неманя Милич в 39-ата минута от дузпа.

През втората част домакините имаха и числено превъзходство, след като Момо Янсане бе изгонен в 61-ата минута, а в добавеното време гостите останаха и с 9 играчи на терена, като червен картон видя и Алексей Янушкевич. Въпреки това домакините не се възползваха, за да направят победата си по-изразителна.

Все пак БАТЕ добави ценни 3 точки и вече е с 25, като оглавява класирането с 3 пред втория Енергетик, който стигна до зрелищно равенство 3:3 в домакинството си на Витебск. Трети е Торпедо Жодино с 21 пункта.