Пред 9 783 зрители на 15-хилядния стадион "Ал Сад" Австралия победи Индия с 4:0 в първия мач в група С на първенството на Азия по футбол. Това бе и първият официален мач между двата отбора след победата на Индия над Австралия със 7:1 в Мелбърн преди 55 години. И още един факт - Индия за първи път играе в първенството на Азия от 1984 година.

Тим Кейхил откри резултата в 11-та минута след добра акция на австралийците, започната от Брет Емертън. В 25-та минута Хари Кюъл увеличи на 2:0 със силен удар извън наказателното поле.

Във втората минута на даденото продължение след края на първото полувреме Брет Холмън отбеляза третия гол, отново след добро центриране на Брет Емертън. В 64-та минута Тим Кейхил вкара втория си гол в мача, след като засече с глава центриране от фаул, и оформи крайния резултат - 4:0 за Австралия.