Арка Гдиня спечели Купата на Полша след победа на финала над Лех Познан с 2:1 след продължения. Двата отбора завършиха при нулево реми в редовното време на Националния стадион във Варшава и мачът бе решен в допълнителното време.

Рафал Шиемазко в 107-та и Лука Зирандя в 112-та минути вкараха два бързи гола и на практика донесоха трофея на Арка. Лукас Тралка върна един гол за Лех в 119-а минута, но за повече нямаше време.

Така Арка спечели Купата на страната за втори път в историята си. Предишният път тимът триумфира през сезон 1978/79.

Интересното е, че отборът ще участва за втори път в историята си в евротурнирите. Предният път е било именно след трофея в края на 70-те години, а съперник тогава за КНК е бил родният Берое. Арка отпада след победа с 3:2 и загуба с 0:2.