Отборът на АПОЕЛ Никозия, с Живко Миланов в състава си, записа минимално поражение с 0:1 от румънския шампион Витоул в първия мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Единственият гол в срещата отбеляза Кристиан Ганеа, а домакините от северната ни съседка не можаха да завършат мача в пълен състава. В третата минута на продължението Георге получи втори жълт картон и респективно червен и напусна игра.

Двата състава бяха предпазливи през първата част, а тази тенденция в играта се запази и през вторите 45 минути. В 75-ата минута домакините получиха право да изпълнят фаул, а Кристиан Ганеа отбеляза красиво попадение. Той завъртя топката технично в горния десен ъгъл за 1:0.

В продължението Георге извърши груб фаул, за което получи втори жълт картон.

Така кипърските шампиони регистрираха минимално поражение и запазиха шансове за реванша, който е у дома им на 2 август от 20.00 часа българско време.