Крилото на Манчестър Юнайтед Антонио Валенсия обяви парагвайския съдия Карлос Амария за „тотален клоун“, след като той не свири втора дузпа за Еквадор при гостуването на Уругвай.

Световната квалификация в Монтевидео завърши 1:1, след като Фелипе Кайседо изведе напред гостите с гол от 11-метров наказателен удар още в осмата минута, а Единсон Кавани изравни за урусите в средата на втората част.

Валенсия, който в последните секунди на срещата бе изгонен за втори жълт картон, претендира, че парагвайският рефер е трябвало да даде още една дузпа за Еквадор след падане на Кристиан Бенитес в пеналта.

„Този съдия е клоун. Как можа да не ни свири тази дузпа? Ние сме в Уругвай, не сме на друга планета“, коментира крилото на Ман Юнайтед.

„Той направи същото и в миналите световни квалификации. Това е позорно. Тотален клоун“, заяви Антонио Валенсия по адрес на арбитъра Карлос Амария.