Англия победи с категоричното 3:0 Норвегия и се класира на полуфинал на световното първенство за жени. Срещата се игра на "Стад Океан" в Льо Авър и предложи много емоции за зрителите.

Съставът на Англия поведе още в 3-ата минута, когато с голяма доза късмет топката стигна до Джил Скот и тя се разписа от близко разстояние. Елън Уайт направи резултата 2:0 в 40-ата минута, след като бе изведена сама срещу вратарката на Норвегия.

В 57-ата минута англичанките вкараха трети гол с красиво изпълнение след заучено положение. Бетани Мийд от фаул върна към границата на наказателното поле, където Лусиа Бронз със силен шут прати топката в мрежата за 0:3.

Англичанките можеха да спечелят и още по-убедително, но Никита Парис пропусна дузпа в 83-ата минута.