Отборът на Аякс разгроми Фейенорд с 4:0 като домакин в дербито на 11-ия кръг в Ередивизи. Всички попадения на "Амстердам Арена" паднаха през първата част на срещата. Да 7-ата минута Аякс водеше с два гола, дело на Хаким Зиеш и Николас Таляфико. В 37-ата минута точен бе Давид Нереш, а три минути по-късно Дони ван де Беек оформи крайния резултат.

Резултатът бе открит още във 2-ата минута на двубоя с попадението на Хаким Зиеш, а само пет минути по-късно се разписа и Николас Таляфико.

В 37-ата Давид Нерес покачи на 3:0, а в 40-ата Дони ван де Беек с глава направи 4:0.

За целия мач футболистите на Фейенорд не отправиха нито един точен удар към вратата на Аякс.

След победата Аякс вече има 6 точки аванс на върха в класирането, а Фейенорд е 12-и с 14 точки.