Адриано вкара един гол и асистира за другия при победата с 2:0 на неговия Фламенго като гост срещу Наутико (Ресифе) в среща от 35-ия кръг на бразилското футболно първенство.

В 17-ата минута бившият футболист на Интер изведе Лео Моура на чиста позиция, но той не успя да се разпише и при добавката Деян Петкович откри резултата в полза на ФЛА. В продължението на първото полувреме Адриано оформи крайния резултат 2:0 в полза на Фламенго.

След този успех отборът от Рио де Жанейро събра актив от 60 точки. Лидерът Сао Пауло, който победи с 2:0 Витория в събота. Местният съперник на Фламенго - Флуминензе, спечели у дома с 2:1 срещу Атлетико Паранензе и се утвърди на 17-ото място в класирането с 39 точки.