Абърдийн ще представя Шотландия в турнира за Купата на УЕФА, след като се класира на трето място в шотландското футболно първенство.

„Доновете” победиха с 2:0 Рейнджърс в мач от последния 38-и кръг. В същото време съперникът на Абърдийн за място в европейския футболен турнир – Хартс, загуби с минималното 0:1 от Килмарнк. Освен третият в подреждането в УЕФА ще играе и финалистът за Купата на страната Дънфърмлин.

В Шампионската лига ще участват Селтик и Глазгоу. „Детелините” се класират директно в групите на най-комерсиалния турнир, тъй като са шампион в страната. Рейнджърс пък ще се състезава в квалификациите на надпреварата.

От Висшата лига на Шотландия изпада Дънфърмлин, а мястото му се заема от победителя в Първа дивизия Гретна.