Бърнли и Болтън завършиха 1:1 и така поделиха по една точка от срещата от 19-ия кръг във Висшата лига.

В 28-та минута Болтън успя да поведе в резултата. Матю Тейлър изпълни отлично пряк свободен удар и вкара за 1:0. Малко по-късно Иван Класнич не успя да удвои преднината за гостите. Домакините пък изпуснаха златна възможност да изравнят, след като Стивън Флетчър от близо не успя да реализира.

Играчите на новака във Висшата лига все пак успяха да стигнат до хикса с попадение в началото на второто полувреме. В 56-та минута Уейд Елиът центрира в наказателното поле, където Дейвид Нюджънт засече с глава за 1:1.

След хикса Бърнли се изкачи на 12-та позиция с актив от 20 точки. Болтън пък остана на 18-та позиция със 17.