Бразилия - Гана е финалът на Световното първенство за юноши до 20 години, което се провежда в Египет.

В първия полуфинал Гана победи с 3:2 Унгария. Като герой за африканците може да бъде обявен Доминик Адия, който с две попадения в 10-ата и 31-ата минути донесе на тима си солидна преднина от 2:0, която стъписа маджарите.

Европейският състав все пак се върна в мача в 73-ата минута с гол на Марко Футач, като това вдъхнови унгарците и малко след това те изпуснаха два златни шанса за изравняване в Кайро.

Абейку Куанса сложи край на спора, след като направи 3:1 за ганайците в 81-ата минута. Адам Балайти вкара второ попадение за Унгария в 84-ата, но време за обрат не остана.

В другия полуфинал Бразилия спечели с 1:0 срещу Коста Рика след гол на Кардец в 67-та минута.

Финалът и мачът за трето място са в петък.