Седмица преди аржентинското дерби Суперкласико двата местни гранда са в различно настроение и положение в класирането.

Ривър Плейт се наложи с 2:0 над Уракан Ла Плата в среща от 9-ия кръг на шампионата Клаусура и заема 11-о място с 12 точки.

Бока Хуниорс пък беше смазан с 0:3 при гостуването си на Тигре и се нарежда на 17-а позиция с 8 точки.

Карлос Луна реализира три попадения във вратата на Бока Хуниорс, който е и отборът с най-много допуснати попадения в цялата аржентинска лига.

Луна откри резултата в 10-ата минута, в 45-ата удвои, а в 77-ата за трети път опъна мрежата на вратаря Хавиер Гарсия. Лукас Виатри можеше да върне едно попадение малко преди края, но два пъти сам срещу вратаря риташе все в тялото му.

Така Бока в седем мача няма победа, а последните две срещи са все поражения.

„Няма да се махна оттук, освен ако не умра. Мачът с Ривър е съвсем различен и ние можем да тръгнем нагоре именно от него”, заяви след срещата наставникът на Бока Хуниорс Абел Алвес.

Ривър обаче отива в прекрасно настроение на Ла Бомбонера другата седмица, след като в рамките на две минути си гарантира победата срещу Уракан.

Защитникът на гостите Есекиел Филипето най-напред си вкара автогол, а в 76-ата минута Густаво Канелес добави второто попадение.

Останалите срещи: Расинг - Архентинос Хуниорс 0:1, Росарио Сентрал - Сан Лоренсо 1:0. Класиране в челото: Индепендиенте - 20, Годой Крус - 18, Велес Сарсфийлд и Банфийлд по 15, Естудиантес, Тигре и Архентинос Хуниорс по 14.