Парма без Валери Божинов не успя да спечели срещу Удинезе на свой терен и след равенство 0:0 записа четвърти пореден мач без победа в Серия А.

Българският нападател остана на пейката и не се появи в игра, а треньорът Франческо Гуидолин направи само две смени, тъй като дуковете останаха с човек по-малко още в 30-ата минута.

В 25-ата ветеранът Никола Аморузо изпусна да вкара дузпа за Парма. Пет минути по-късно Даниеле Галопа получи червен картон за неспортсменска проява, след която се оформи меле с участи на почти всички играчи на терена.

При числено превъзходство Удинезе започна повече да контролира топката, но по-чистите положения бяха за домакините, така че равенството изглежда справедлив резултат.

Пармалатите, които до преди няколко седмици бяха на четвърто място в Калчото, вече се свлякоха до деветапозиция с 29 точки от 19 мача. Фриуланите са 15-и с 20 точки.