Българският нападател Костадин Башов игра като титуляр при равенството 1:1 на Алки срещу домакина Ермис в мача от шестия кръг на кипърското футболно първенство.

Башов беше повален в наказателното поле в 49-ата минута, а Синиша Добрашинович даде аванс на гостите от Ларнака от отсъдената дузпа. Бившият футболист на Черноморец (Бургас) Ектор Гонсалес изравни десет минути по-късно с удар от фаул от 30 метра и грешка на вратаря Радослав Черняк. В края на първото полувреме Башов нацели гредата, а след почивката българинът отправи опасен удар, спасен от вратаря Данте Формика.

Алки е на 11-о място в класирането с 4 точки. Лидер е АЕЛ с пълен актив от 15 точки и мач по-малко, пред шампиона АПОЕЛ с 13 точки и Еносис с 12 точки.