Арсенал не успя да победи Блекбърн като гост в мач от Висшата лига. „Артилеристите” водеха в резултата през по-голямата част от срещата, но в крайна сметка изпуснаха трите точки. Сблъсъкът завърши 1:1.

Още в началото на първото полувреме „топчиите” успяха да поведат в резултата. Попадението бе дело на Робин Ван Перси, който в 18-та минута разпечата вратата на Брад Фридъл с удар по земята, от около 5 метра.

Блекбърн успя да стигне до изравнителния гол едва през втората част на мача. В 72-та минута Дейвид Дън върна отбора си в срещата, след като отбеляза от около 20 метра. С асистенция за гола е Мат Дербишайър.

Домакините доиграха мача с човек по-малко, след като за втори жълт картон бе изгонен Райън Нелсен 6 минути преди края на редовното време.