Челси победи с класическото 4:0 у дома Портсмут и се класира за 4-ия кръг в турнира за Купата на Англия.

Сините не успяха да вкарат на Помпи през първото полувреме, но защитата на гостите от Чемпиъншип се пропука в 48-ата минута, когато Хуан Мата направи 1:0 за лондончаните.

Останалите три попадения на Стамфорд Бридж паднаха в последните пет минути на срещата. Първо Рамирес бе точен в 85-ата и 87-ата минути, а четвъртият гол заби Франк Лампард в добавеното време.

Интересен факт е, че в понеделник Лампард вкара в 89-ата минута победното попадение за успеха с 2:1 като гост на Уулвърхемптън във Висшата лига, а след мача мениджърът Андре Вилаш-Боаш въобще не спомена името на опитния халф, който изглежда не е любимец на португалския наставник.

В друг двубой от 3-ия кръг на ФА Къп третодивизионният Шефийлд Уензди постигна трудна победа с 1:0 над играещия едно ниво по-нагоре Уест Хем. Единственият гол на Хилзбъро падна в 88-ата минута, като в герой за кукумявките се превърна 191-сантиметровият нападател Крис О'Грейди.