Уест Хем успя да се завърне във Висшата лига след победа с 2:1 срещу Блекпул на Уембли във финалния плейоф за класиране в елите на английския футбол.

Така чуковете се завръщаха сред най-силните след само една година в Чемпиъншип, след като през миналото лято изпаднаха.

Лондончаните триумфираха драматично в днешния мач с гол на португалеца Рикардо Ваз Те две минути преди края на редовните 90 минути.

Иначе Карлтън Коул бе дал преднина на Уест Хем в 35-ата минута, но Томас Инс изравни за Блекпул три минути след почивката и направи интригата на Уембли пълна.

Двубоят отиваше към продължение, но попадението на Ваз Те в 88-ата обаче хвърли в екстаз феновете на чуковете, които ще гледат тима си във Висшата лига от есента.

Класирането на лондончаните, освен радост на публиката, ще напълни и клубната каса, в която се очаква да влязат приходи от около 90 милиона паунда, което е отлична новина с оглед на клубните дългове от около 80 милиона.

szólj hozzá: West Ham Blackpool 2:1 GOALS