Уест Хем се класира за финалния двубой в плейофите за място във Висшата лига, след като победи Кардиф Сити с 3:0 като домакин във втория двубой помежду им. Така след общ резултат 5:0 срещу уелския си съперник, „чуковете“ ще чакат съперника си от полуфинала между Блекпул и Бирмингам.

Лондончани се хвърлиха да търсят бърз гол още от първите минути и след четвърт час игра откриха резултата. Мат Тейлър изпълни корнер, след който Карлтън Коул стреля отблизо с глава, но ударът му бе блокиран на голлинията от капитана на гостите Марк Хъдсън. Кевин Нолан обаче се ориентира най-бързо в ситуацията и мушна топката във вратата за 1:0.

Малко преди да изтече първото полувреме Уест Хем стигна до втори гол. Ситвън МакФейл пропусна леко зад гърба си пас на Ги Демел. Рикардо Ваз Те овладя кълбото и с мощен удар го прати неспасяемо в далечния ъгъл на Дейвид Маршъл.

След почивката „чуковете“ видимо намалиха темпото, но все пак създадоха няколко възможности за гол, но Тейлър и Уинстън Рийд пропуснаха. Резервата Ники Мейнърд обаче не стори същото в 90-ата минута, когато завърши по перфектен начин извеждащо подаване на Хенри Лансбъри, който също влезе на смяна.