Фулъм претърпя унизикателна загуба с 0:6 в гостуването си на Хъл Сити от 19-тия кръг на Премиършип. Лондонският клуб бе без звездата си Димитър Бербатов, който не успя да се възстанови от контузията си. В негово отсъствие съотборниците му претърпяха сериозно унижение като допуснаха 6 гола от тима на Хъл.

Нищо не предвещаваше погрома, след като до почивката резултатът бе 0:0. Голеадата започна в 49-та минута, когато резултатът откри Ахмед Елмохамади. След час игра преднината на Хъл удвои Роберт Корен. 3 минути по-късно Джордж Бойд вкара трети гол, а след още 4 Том Хъдълстоун реализира за 4:0 след удар от далечно разстояние.

Мат Фрят в 74-та минута вкара пети гол на същисания Дейвид Стокдейл, а крайното 6:0 оформи Дани Греъм в 84-та минута.

В класирането Хъл е на 10-та позиция с 23 точки, а Фулъм остава в зоната на изпадащите – на 18-та позиция с 16 точки.

В друг мач от кръга Астън Вила и Суонзи завършиха наравно 1:1. Българският национал Александър Тонев бе титуляр за бирмингамци и остана на терена до 61-та минута, когато бе заменен от Либор Козак.

Всичко по-интересно в двубоя се случи през първата част, когато паднаха и двата гола. Вила откри в 7-та минута, когато Андреас Вайман хитро намери Габриен Агбонлахор, който показа хладнокръвие в наказателното поле и вкара в долния ляв ъгъл.

Суонзи изравни в 36-та минута чрез Роланд Лама. Той се възползва от центриране на Пабло Ернандес, надскочи всички в наказателното поле и засече перфектно с глава в десния ъгъл на безпомощния Брад Гузан.

В класирането Суонзи е на 11-та позиция с 21 точки, а Вила е на 13-то място с 20.