Двата манчестърски отбора Сити и Юнайтед постигнаха минимални победи в своите мачове от 19-тия кръг на Висшата лига.

На „Етихад Стейиъм” „гражданите” надиграха с 1:0 гостуващия отбор на Кристъл Палас, докато Юнайтед победи със същия резултат в гостуването си на Норич.

В мача срещу Кристал Палас Сити имаше пълно преимущество, но не стигна никак лесно до успеха. През първото полувреме домакините направиха куп пропуски, най-вече чрез Джеймс Милнър и Фернандиньо.

Победата дойде след гол на Един Джеко в 67-та минута. Босненецът направи страхотно двойно подаване с Хесус Навас, след което с прецизен удар в горния десен ъгъл реализира за 1:0. В края на мача Джеко имаше още един шанс, но пропусна да удвои аванса на своя отбор.

В класирането Сити поне временно е лидер с 41 точки, докато Кристъл Палас е на 17-та позиция с 18.

В мача на другия тим от Манчестър, Норич бе отборът, който първи можеше да вкара, но Давид де Хеа спаси блестящо удар на Ръсел Мартин. През първото полувреме „червените дяволи” не сътвориха нищо опасно, но в 57-та минута стигнаха до оказалото се единствено в мача попадение. Дани Уелбек получи страхотен пас от Хавиер Ернандес и реализира оказал се сам срещу вратаря на Норич Руди.

В класирането Юнайтед се изкачи на шесто място с 34 точки, а Норич заема 14-та позиция с 19 точки.