Уест Хем спечели важна точка в борбата си за спасение във Висшата лига, като направи равенство 2:2 при гостуването си на Евертън, който бе спечелил последните си седем мача у дома.

Руснакът Диняр Билялетдинов донесе преднина на домакините в 24-ата минута, когато отблизо засече центриране на Тим Кейхил.

В 61-ата Мануел да Коща бе най-съобразителен в наказателното поле на домакините и изравни за чуковете на Джанфранко Дзола.

Развоят на срещата бе 85-ата и 87-ата минути. Първо Якубу Айегбени надскочи Матю Ъпсън и направи 2:1 за Евертън, а малко по-късно Жулиен Фобер центрира към Илан, който фиксира крайното 2:2.

Уест Хем изплува на една точка над зоната на изпадащите, въпреки че е с мач повече от прекия конкурент Хъл Сити, докато Еверън е осми, но почти загуби шансове за евротурнирите, тъй като до края на сезона остават едва пет кръга.