Ливърпул успя да стигне до точката срещу Бирмингам след откровена симулация на Давид Н’Гог в наказателното поле. На своя „Анфийлд” „червените” стигнаха до 2:2 след срамната дузпа, реализирана на Стивън Джерад.

Именно Н’Гог откри резултата за домакините в 13-та минута. В 26-та минута Кристиан Бенитес възстанови статуквото. До края на първата част Бирмингам стигна до пълен обрат чрез гола на Камерън Джером.

В средата на второто полувреме „червените” стигнаха до равенството 2:2, когато Н’Гог се освободи по великолепен начин от двама противникови състезатели и нахлу в наказателното поле, където се свлече след привиден сблъсък с Лий Карсли. На повторенията обаче ясно се вижда, че няма никакво съприкосновение между двамата. Главният рефер Питър Уолтън все пак отсъди 11-метров наказателен удар, реализиран от Джерард.