Фокусът на Острова този уикенд беше раздвоен. Битката за титлата във Висшата лига /27 кръг/, която тази година е доста нестандартна като представителност, бе смесена с финала в Купата на Лигата.

Финалът си е финал, така че нека започнем с драмата с дузпи между Манчестър Сити и Ливърпул на „Уембли“.

МАНЧЕСТЪР С – ЛИВЪРПУЛ 1:1 след прод. /при дузпите 3:1/

1:0 Фернандиньо 49, 1:1 Коутиньо 83

В редовното време Сити беше по-настойчивият тим, взе и аванс в началото на второто полувреме, но Ливърпул вкара мача в продължения. Там всеки един от двата отбора имаше шанса да вземе своето. Отличиха се вратарите Миньоле на Ливърпул и Кабайеро на Сити. Но при изпълнението на дузпи героят бе един и той се казва Уили Кабайеро. Аржентинският по принцип резервен страж на „гражданите“ отрази със страхотен три удара от бялата точка и донесе Купата във витрината на Манчестър Сити.

Пелегрини: Точно по този начин исках да бием
Клоп: Стъридж не можеше да ходи, как да му дам дузпа?
Компани с уникален жест към играчите на Ливърпул

ЛЕСТЪР – НОРИЧ 1:0

1:0 Уйоа 89

В първенството Лестър продължава с героичните си усилия да се опита да стане сензационен шампион. Сега „лисиците“ се дораха с мъка до трите точки минута преди края, но запазиха водачеството си с 2 точки пред Тотнъм.

Раниери: Победата над Норич ще ни помогне да рестартираме

МАНЧЕСТЪР ЮН – АРСЕНАЛ 3:2

1:0 Рашфорд 29, 2:0 Ръшфорд 32, 2:1 Уелбек 40, 3:1 Ерера 65, 3:2 Йозил 69

Едно от класическите съперничества в английския футбол този път имаше по-скоро като залог да видим дали „артилеристите“ ще успеят да се закачат зад Лестър в битката за титлата или ще изостанат. Едно младо момче – Маркъс Рашфорд, с новите си два гола за Юнайтед /във втори мач поред/ остави хората на Арсен Венгер на 5 точки зад „лисиците“. Дали ще успеят да наваксат?

0:1 Палоски 19, 1:1 Шадли 70, 2:1 Роуз 77

За разлика от вечния си съперник от Северен Лондон Арсенал, Тотнъм, успя да хване „лисиците“ за опашките и да се задържи на 2 точки зад тях на върха. Много настойчивост и упорство на „шпорите“ бяха в основата на обрата срещу Суонси от 0:1 до 2:1 и „шпорите“ продължават да мечтаят.

Почетино: Титлата е по силите на Тотнъм

САУТХЕМПТЪН – ЧЕЛСИ 1:2

1:0 Лонг 42, 1:1Фабрегас 75, 1:2 Иванович 89

Подобен обрат, само че като гост, постигна Челси срещу Саутхемптън. Разликата с Тотнъм обаче е, че „сините“ тази година не са в битката за титлата.