Тотнъм постигна изключително важен обрат и победи с 2:1 гостуващия Суонси в мач от 27-ия кръг на английската Висша лига.

По този начин „шпорите“ успяха да хванат отново „лисиците“ от Лестър за опашките и изостават само на 2 точки от тях в битката за титлата. Тотнъм има 54 точки, а днешният им съперник Суонси е 16-и с 27 пункта.

Мачът започна зле за лондончани, които допуснаха Палоски с малко странен гол да открие резултата в 19-ата минута.

„Шпорите“ обаче бяха твърдо решени да вземат трите точки в този мач и натиснаха здраво уелския тим.

След серия от положения пред вратата на гостите Тотнъм най-сетне се зарадва в 70-ата минута, когато Шади изравни за 1:1.

Седем минути по-късно Дани Роуз ощастливи още повече трибуните на „Уайт Харт Лейн“, донасяйки победата с 2:1 за Тотнъм и оставяйки жива надеждата за титла.