Уест Бромич Албиън постигна много драматична победа с 3:2 при домакинството си на Кристъл Палас от 27-ия кръг на Премиършип. По този начин двата отбора размениха позициите си в класирането.

Уест Бромич поведе в 12-та минута, когато Бераино подаде към Рондон, който стреля, но Хенеси успя да спаси с десния си крак, след което при добавката Крейг Гарднър вкара в опразнената врата за 1:0.

Домакините удвоиха своята преднина в 20-та минута, когато Крейг Гарднър центрира от корнер в наказателното поле на Кристъл Палас, след което Крейг Доусън засече топката с глава и я изпрати във вратата на Уейн Хенеси.

Уест Бромич вкара трети гол в 30-та минута, когато Стефан Сесеньон с отличен извеждащ пас намери Бераино, който с едно докосване от въздуха изпрати топката във вратата на Уейн Хенеси.

Кристъл Палас върна един гол в 48-та минута, когато след груба грешка на Йонас Олсон, Конър Уикъм се възползва и изпрати топката във вратата на Бен Фостър.

Бераино можеше да вкара четвърти гол в 51-та минута, когато стреля от границата на наказателното поле на Кристъл Палас, но топката срещна напречната греда.

Конър Уикъм вкара своя втори гол в срещата в 80-та минута с много хубав удар.

Крейг Гарднър се наложи да изчиства топката от гол линията в 83-та минута.

Уест Бромич е на тринайсто място в класирането с актив от 35 точки, а Кристъл Палас е четиринайсти с 32 точки.