Твенте победи с 2:1 Шалке 04 в Група А на турнира за Купата на УЕФА и си осигури участие във фазата на директните елиминации. Загубата пък представляваше последния мач за немския тим на този етап от надпреварата, като класирането на тима напред е под сериозна въпросителна.

Холандците откриха резултата с гол на Вилаерт в 3-та минута, като при 1:0 завърши и първото полувреме на срещата.

През втората част паднаха и другите два гола. Първо домакините успяха да удвоят преднината си с гол на Перез в 55-та минута. Почетното попадение за гостите вкара Асамоа в 77-та минута.

Българският страж на Твенте Николай Михайлов е контузен и не попадна в групата на своя тим.

В другия мач от Група А Манчестър Сити и ПСЖ завършиха при резултат 0:0, който обаче бе достатъчен на англичаните, за да си осигурят второто място в потока и съответно място във фазата на директните елиминации.

Мартин Петров и Валери Божинов не бяха в състава на Ман Сити заради контузии.

Последните двубои в Група А са ПСЖ – Твенте и Сантандер – Ман Сити, а те ще определят и третия отбор, който ще продължи напред за УЕФА. Шалке вече изигра и четирите си двубоя.