Порто и Челси завършиха 1:1 в първия мач от 1/8-финалите на Шампионската лига. Домакините поведоха с 1:0 в 12-та минута чрез Раул Мейрелеш. Четири минути по-късно украинската звезда на лондончани Андрий Шевченков изравни.

Неприятните новини за Челси са тежката контузия на капитана Джон Тери, който е има проблеми с глезена и е под въпрос за финала на Карлинг Къп с Арсенал на 25 февруари, другият с проблеми е холандският халф Ариен Робен, който напусна в началото на второто полувреме, заради проблеми в дясното коляно.

Домакините започнаха с: Хелтон , Пепе, Куарешма, Лучо Гонсалес, Лопес, Босингва, Фусиле, Бруно Алвеш, Раул Мейрелеш, Асуснсао и Пощига.

Челси – Чех, Макелеле, Есиен, Карвальо, Шевченко, Лампард, Дрогба, Балак, Бридж, Диара, Тери.

Реваншът е на 6 март на "Стамфорд Бридж".