Отборите на Уулвърхемптън и Нюкасъл Юнайтед не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в мач от 6-ия кръг на английската Висша лига. Раул Хименес откри за „вълците“ десет минути преди края на редовното време, а в 89-ата минута Якоб Мърфи донесе точката за гостите.

Домакините бяха по-активните през целия двубой, но така и не създадоха нещо, с което да си гарантират победата.

Резултатът откри Раул Хименес в 80-ата минута след страхотен удар. Педро Нето центрира отляво в наказателното поле, където топката бе изчистена. Тя обаче попадна в Хименес, който от дъгата на пеналтерията отправи чудесен удар и реализира във вратата на Карл Дарлоу.

Gulliver/GettyImages
80 снимки

Гостите обаче не се предадоха и успяха да изравнят. Десният бранител Якоб Мърфи се разписа след брилянтно изпълнение на пряк свободен удар.

С това равенство Уулвс събра актив от 10 точки и заема седмо място в класирането, докато „свраките" са 14-ти с 8 точки. В следващия кръг „вълците“ приемат Кристъл Палас, докато Нюкасъл домакинства на Евертън.