Уулвърхемптън победи Брайтън с 1:0 като гост в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. По този начин „вълците“ се изкачиха на осмата позиция в класирането с актив от 24 точки, докато „чайките“ са 13-и с четири по-малко.

Gulliver/GettyImages
61 снимки

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, а в 40-ата минута Нелсон Семедо се строполи в наказателното поле, но не последва сигнал от главният съдия Тони Харингтън.

Дълбоко в добавеното време гостите откриха резултата. Ромен Саис се възползва от подаване на Рубен Невеш, след което реализира отблизо.

Малко след това Тарик Лампти пропусна да възстанови равенството, след като стреля над вратата.

В началото на второто полувреме реферът имаше проблем със системата за комуникация със своите колеги, което отне много време, но играта в крайна сметка бе подновена.

В 54-ата минута Ромен Саис не успя да удвои преднината на тима си, стреляйки в десния страничен стълб.

До края на двубоя Брайтън опита да притисне съперника си, но Уулвърхемптън задържа преднината си и спечели трите точки.