Уотфорд постигна 3-а победа в последните си 4 шампионатни мача и затвърди израстването си под ръководството на Хави Грасия. У дома „стършелите” надиграха с 1:0 гостуващия Евертън, за да се доближат до тима на Сам Алърдайс на само точка.

Като цяло двубоят на „Викъридж Роуд” трудно може да мине за интересен, като се има предвид, че до финалните десетина минути двата отбора имаха по едва 1 точен изстрел към противниковата врата. Домакините определено доминираха в контрола над топката, но общо взето имаха доста трудности, докато намерят верния път към вратата.

Евертън имаше един от редките шансове за гол в 52-ата минута, когато Майкъл Кийн бе оставен да засече центриране от корнер. За съжаление на бранителя топката премина покрай лявата греда зад Орестис Карнезис.

Малко след тази ситуация в игра за Уотфорд се появи Стефано Окака-Чука, а това в крайна сметка се оказа решаващо.

В заключителния четвърт час „стършелите” вече бяха далеч по-активният тим и логичното се случи в 79-ата минута. Токава Стефано Окака пое топката отдясно и с успореден пас намери Трой Дийни около точката на дузпата. Таранът без да се замисля втори път шутира с десния крак право в близкия горен ъгъл.

Минутки по-късно самият Окака се освободи пред дъгата и нанесе остър шут по тревата, който Джордан Пикфорд отрази.

Вратарят на Евертън можеше да бъде големият герой в четвъртата минута от продължението. Тогава Пикфорд се включи при финалния корнер и дори взе високата топка с глава. Той добре я прати във вратарското поле, където Дженк Тосун и Тио Уолкът се сблъскаха, което улесни максимално работата на Карнезис.