Отборът на Уест Хeм победи с минималното 1:0 като гост Саутхямптън в среща от 17-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение отбеляза Себастиан Але в 37-ата минута.

Още във 2-ата минута Деклан Райс вкара с глава, но голът не бе зачетен заради засада.

В 37-ата минута Пабло Форналс свали с глава центриране на Робърт Снодграс, а Себастиан Але без да се бави откри резултата в полза на Уест Хем.

GettyImages/Gulliver
100 снимки

Седем минути след подновяването на играта гостите от Лондон стигнаха до втори гол чрез Майкъл Антонио. След справка с ВАР попадението бе отменено заради игра с ръка.

В 70-ата минута Дани Ингс с мощен удар прати топката в напречната греда, но Шейн Лонг не се справи при добавката.

В 76-ата Ингс намери целта, но голът не бе зачетен заради нарушение.

По този начин Саутхемптън остава в опасната зона на 18-та позиция с 15 точки, докато Усет Хем взима глътка въздух и вече е 15-ти с 19. В следващия кръг футболистите на Ралф Хасенхютл гостуват на Астън Вила, докато „чуковете“ е имат почивка заради ангажиментите на Ливърпул в Световното клубно първенство. Това означава, че възпитаниците на Мануел Пелегрини ще играят с Кристъл Палас на 26 декември.