Манчестър Юнайтед успя майсторски да излъже Ливърпул на „Анфийлд“ в дербито помежду им от 22-ия кръг на Висшата лига. Уейн Рууни реализира единствения гол в двубоя, който донесе успеха на „червените дяволи“ в голямото дерби.

Любопитното е, че през целия двубой Ливърпул беше по-добрият тим на терена, но с първия точен удар в очертанията на вратата на Симон Миньоле, английският национал реализира едва в 78-ата минута. Давид де Хеа спаси на няколко пъти вратата си от попадение, но Симон Миньоле получи гол в мрежата си.

Лошият вкус в устата на Юрген Клоп и феновете на Ливърпул е заради неубедителната игра на "червените дяволи" в течение на цялата среща, но все пак донесла победата.

Въпреки че липсваше голяма част от зрелището в чисто футболни достойнства, сблъсъкът все пак предложи много емоции, най-вече за феновете на двата състава.

През първото полувреме пролича по-активната игра на Ливърпул, както и по-честото поглеждане към вратата на Давид де Хеа. Въпреки това, чисто статистически „мърсисайдци“ имаха само един точен удар в очертанията на вратата, на Роберто Фирмино. За сметка на това, преди почивката Манчестър Юнайтед нямаше нито една подобна ситуация.

Още в 10-ата минута Ливърпул беше изключително близо до попадение, Адам Лалана излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее, последва нов удар по земя извън наказателното поле на Роберто Фирмино, но топката облиза гредата и излезе в аут.

Напрежението от голямата битка пролича и на терена, когато прехвърчаха искри между Маруан Фелайни и Лукас Лейва, играчите обаче не бяха санкционирани.

Последваха няколко разменени положения, без да се стига до инфарктни опасности. След центриране на Морено в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, Фелайни изчисти. Малко след това и Хендерсън опита удар, но неточен.

В последвалите минути Андер Ерера също опита своя шанс, но встрани от мрежата.

В 30-ата отново се получи напрежение в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, последва диагонален удар на Джордан Хендерсън, но в страни от вратата.

В края на първото полувреме Луис ван Гаал получи първия сериозен удар в мача. В 42-ата минута Ашли Йънг получи контузия и напусна терена след съприкосновение с Джеймс Милнър. 18-годишният Камерън Бортуик-Джаксън се появи на негово място.

Ливърпул започна и второто полувреме много по-добре от своя съперник, пристисна го, за да създаде няколко много добри ситуации за попадение.

В 50-ата минута дойде вторият много опасен изстрел към вратата на Юнайтед. Адам Лалана подаде към Емре Джан, който се измъкна от Крис Смолинг, стреля, но Давид де Хеа спаси мрежата си.

В 56-ата минута Манчестър Юнайтед създаде най-опасното си положение. Антони Мартиал центрира остро в наказателното поле, успоредно на голлинията, но не намери свой съотборник, който да засече топката.

Десет минути по-късно Джордан Хендерсън отново отправи удар, точен, в очертанията на вратата, който обаче не затрудни Давид Де Хеа. Стражът отново блесна след това след удар от около 20 метра на Емре Джан.

Изненадата се случи в 78-ата минута, с първия удар в очертанията на вратата, Уейн Рууни реализира за Манчестър Юнайтед. След изпълнение корнер като заучено положение, последва центриране в наказателното поле, Маруан Фелайни засече с глава, топката се отби, стигна до Уейн Рууни, който с мощен удар отблизо вкара за 1:0.

При този резултат приключи срещата на „Анфийлд“. Манчестър Юнайтед заема 5-о място във временното класиране с 37 точки, докато Ливърпул е на 9-а позиция с 31.

Съставите:

Ливърпул: Миньоле, Клайн, Туре (Бентеке 81'), Сако, Морено, Лукас, Хендерсън, Джан, Милнър (Коулкър 90'), Лалана (Айб 76'), Фирмино.

Манчестър Юнйатед: Де Хеа, Йънг (Бортуик-Джаксън 42'), Смолинг, Блинд, Дармиан, Шнайдерлин, Фелайни, Лингард (Мата 66'), Ерера (Депай 72'), Мартиал, Рууни.