Отборът на Транмиър взе крехък аванс срещу Форест Грийн след успех с 1:0 в полуфиналните плейофи за влизане в Лига 1.

Реваншът е на 13-и май.

В другия полуфинален плейоф в Лига 2 играят Нюпорт и  Мансфийлд.

Гостите от Форест Грийн играха с човек по-малко от 15-ата минута на мача, след като Гевин Гининг получи директен червен картон.

Победният гол бе дело на Оливър Банкс в 26-ата минута.

Още в 8-ата минута Конър Дженингс пропусна целта за Транмиър. Гининг остави тима си с човек по-малко след нарушение в 15-ата минута.

Чудесен изстрел на Банкс от далеч даде аванс на Транмиър в 26-ата минута, а в 34-ата пак той имаше възможност, но бе неточен.

В ситуацията при гола, дори имаше консултация и със системата за видеоарбитраж – ВАР.

След почивката отново Оливър Банкс застраши вратата на Форест Грийн в 52-ата минута.

В 73-ата Джейм Норууд не успя да преодолее стража на гостите Люис Уорд, а в 89-ата пак негов изстрел бе спасен от Уорд и резултатът остана 1:0 за Транмиър.