Нюпорт и Мансфийлд завършиха 1:1 в първия полуфинален плейоф от Лига 2, който се игра на „Нюпорт Стейдиъм“.

Мансфийлд поведе в резултата в 12-та минута, когато Мелис комбинира с Хамилтън, който вкара топката във вратата на Дей.

Дей направи много добро спасяване в 33-та минута, когато отрази удар на Тейлър Уолкър.

Защитник на Нюпорт изчисти пред гол линията в 49-та минута след опасен удар на Уолкър.

Две минути по-късно Нюпорт пропусна много добра възможност да изравни резултата, но Логан успя да отрази удара на Падриг Амънд.

Гол за Нюпорт не бе зачетен в 64-та минута заради засада на Уилмът.

Мансфийлд пропусна чудесна възможност да вкара втори гол в 67-та минута. След удара на Тейлър Уолкър, топката рикошира в играч на Нюпорт и бе на път да излъже вратаря Дей, но той се намеси решаващо и спаси.

Нюпорт изравни резултата в 83-та минута, когато бе отсъдена дузпа в полза на домакините. Ударът на Амънд от бялата точка бе отразен от Логан, но при добавката ирландският нападател на Нюпорт не пропусна да вкара.

Реваншът в Мансфийлд е в края на седмицата (на 12 май).