Нотингам поднесе една от изненадите в III-ия кръг на Карабао и победи Тотнъм с 2:0. Попаденията за играчите на Стив Купър дойдоха след почивката. Ренан Лоди откри в 50-ата минута, а Джеси Лингард добави втори гол само 7 минути по-късно. Двукратният носител на КЕШ трябваше да завърши мача с човек по-малко, след като Орел Мангала получи втори жълт картон в 75-ата минута.

Форест започна добре и можеше да получи ранна преднина още преди да са изтекли 10 минути заради невнимание на Фрейзър Фостър. Кълбото се отклони в гредата в крайна сметка.

След двайсетина минути игра Тотнъм започна да изглежда като по-опасния тим. Ерик Дайър можеше да изведе лондончани напред след удар с глава. Минута по-късно и Мат Дохърти бе близо до гол, но този път Уейн Хенеси се намеси.

Gulliver/GettyImages
24 снимки

Веднага след почивката домакините успяха да излязат напред в резултата - Ренан Лоди напредна и залъга Мат Дохърти, след което с десния крак отправи хубав удар в далечния ъгъл на Фостър за 1:0.

Няколко минути по-късно Лингард намери отлично Сам Стъридж в пеналта, но стражът на гостите този път направи спасяване с крак.

Нотингам стигна до второ попадение в 57-ата минута, когато именно Стъридж свали добре в пеналта след центриране на Серж Орие и отблизо Лингард отбеляза първото си попадение за Нотингам - 2:0.

Домакините можеха да нанесат нов съкрушителен удар по амбициите на Тотнъм в 69-ата минута, когато подаване в дълбочина намери бързо напредващия Бренън Джонсън, а той преодоля бранител и стреля, но отново вратарят на “шпорите” успя да спаси

В 75-ата минута Орел Мангала от Нотингам осъществи грубо нарушение срещу Ричарлисон и бе изгонен с втори жълт картон.

Ричарлисон успя да отбележи попадение за момчетата на Антонио Конте в 80-ата минута, но то веднага попадението бе отменено заради засада на южноамериканеца.