Отборът на Тотнъм направи нулево реми при гостуването си на Съндърланд от 23-ия кръг на Висшата лига. Равенството бе достатъчно на лондончани, за да се изкачат на второто място в класирането, след като основният им конкурент Арсенал допусна загуба от Уотфорд у дома си с 1:2.

И двата състава имат по 47 точки в актива си, но Тотнъм е втори заради по-добра голова разлика.

Същевременно Съндърланд е 19-и с 16 пункта.

„Шпорите“ владееха повече топката през първото полувреме, но домакините стигнаха до по-чистите положения. Може би най-опасното от тях дойде в 24-ата минута. Фабио Борини направи страхотен пробив, след което нанесе удар, който обаче не затрудни Вито Маноне.

До края на първата част играта бе накъсана заради необходимостта за оказване на медицинска помощ на играчи и от двата състава.

След почивката Тотнъм направи добра атака в 65-ата минута. Виктор Уаняма насочи топката към вратата, но стражът на „черните котки“ изби над напречната греда.

До края на срещата липсваха опасни положения и пред двете врати, като нулевото реми бе запазено и двата състава си поделиха по точка.

В друг мач от същия кръг Бърнли излъга шампиона Лестър и след 1:0 се поздрави с трите точки.

Единственото попадение бе дело Сам Воукс и падна в доста дискусионна ситуация в 87-ата минута. Играчът на домакините си спря топката с ръка, а след това се разписа. Реферът Майк Дийн обаче не видя непозволеното действие и зачете гола.

Същевременно това бе първи мач в елита за рефера Дийн от доста врене насам. Той бе наказан и известно време ръководи само срещи от долните ешелони на Англия.

В класирането Бърнли е 9-и с 29 точки, а „лисиците“ са 16-и с 21.