Отборът на Манчестър Юнайтед изгуби битката за Топ 4 след равенство срещу последния Хъдърсфийлд. „Червените дяволи” завършиха 1:1 като гост на вече изпадналия тим, което ще им струва скъпо. Съставът, воден от Оле Гунар Солскяер, няма да играе в Шампионската лига през следващия сезон, независимо какво ще се случи в последния кръг от Висшата лига.

Манчестър Юнайед е с 66 точки на 6-ото място във временното подреждане, на цели 4 точки от четвъртата позиция, заемана от Тотнъм към момента със 70.

Двата тима направиха изключително атрактивен двубой. Скот Мактомини изведе гостите напред в началото на битката, но през второто полувреме Исаак Мбенза съкруши надеждите на „дяволите” за европейски подвизи в Шампионската лига. Пол Погба на два пъти уцели гредите, а Алексис Санчес, който започна като титуляр получи контузия.

В 8-ата минута Скот Мактомини пое топката пред наказателното поле, проправи си път сред защитата, навлезе с няколко крачки напред, и с левия крак отправи точен удар за 1:0. Последните два гола като гост за „червените дяволи” бяха реализирани именно от 22-годишния полузащитник.

В 24-ата минута Хъдърсфийлд създаде първата опасност пред вратата на  Давид де Хеа, дело на Жуниньо Бакуна, ударът му обаче не бе точен.

42-ата минута Пол Погба уцели гредата, но топката така и не се оказа в мрежата.

Малко след подновяването на играта след почивката Алексис Санчес, който стартира мача като титуляр беше заменен от Таит Чонг, след като получи контузия.

Хъдърсфийлд - Манчестър Юн

източник: Gulliver/GettyImages

В 60-ата минута на срещата домакините стигнаха до изравнителното попадение. След изпълнение на корнер, в полза на „червените дяволи”, вратарят на домакините Йонас Льосл реагира много бързо, изпрати топката далеч в наказателното поле, където останалият сам срещу Давид де Хеа Исаак Мбенза не сгреши за 1:1.

В радостта си Мбенза счупи ъгловото флагче, което забави подновяването на играта с около 6-7 минути. Домакините не успяха веднага да го подновят, поради което срещата се забави.

В средата на второто полувреме Фил Джоунс и Маркъс Рашфорд създадоха опасности пред стража на Хъдърсфийлд, но топката отново не премина голлинията.

В 88-ата минута на мача, след бърза контраатака Таит Чонг не успя да вземе най-доброто решение, въпреки че остана сам срещу Йонас Льосл. Секунди след това Пол Погба за втори път уцели напречната греда в мача. В ответната атака играчите на Хъдърсфийлд показаха желание да вземат трите точки, но Де Хеа отново спаси мрежата си след удар на Карлан Ахерн-Грант.

Маркъс Рашфорд се опита в заключителните минути да изненада стража на домакините с удар отдалеч, но Льосл изби топката.

В крайна сметка, отборът на Манчестър Юнайтед отпадна от битката за Топ 4 кръг преди края на шампионата в Англия. По този начин за трети път в последните 4 сезона "червените дяволи" не успяха да намерят място сред най-добрите четири във Висшата лига.

Хъдърсфийлд остана на последното място с едва 15 точки в актива си.