Отборът на Манчестър Сити допусна невероятна грешка и завърши 2:2 с Нюкасъл. Рахийм Стърлинг откри резултата в 22-ата минута, а три минути по-късно Джетро Вилемс изравни за "свраките". През втората част Кевин де Бройне изведе отново "гражданите" напред, но в края на мача Джонджо Шелви оформи крайното 2:2.

Рахийм Стърлинг изведе "гражданите" напред в 22-ата минута, но само три минути по-късно Йетро Вилемс възстанови равенството.

Нюкасъл влезе активно в срещата и първият точен удар в срещата бе на тяхната сметка. Сент-Максимин стреля към врата на Едерсон, но стражът улови без проблеми.

В 17-ата минута Жезус без изведен добре в наказателното поле и опита да върне с пета, но Фернандес пресече.

Само 5 минути по-късно обаче "гражданите" поведоха в резултата. Давид Силва отправи страхотен пас към Рахийм Стърлинг, който изведе Сити напред.

Радостта на "гражданите" обаче бе краткотрайна, защото само три минути по-късно Джетро Вилемс възстанови равенството, шутирайки от движение от границата на наказателното поле.

До края на първата част нямаше нови проблеми за двамата стражи.

Getty Images
33 снимки

В началото на второто полувреме Давид Силва направи невероятен пробив, след който подаде на Габриел Жезус, който обаче не успя да насочи топката към вратата.

В 72-ата минута Бернардо Силва бе близо до това да изведе отново "гражданите" напред, но ударът му мина встрани от десния стълб.

Последните десет минути на срещата бяха инфарктни. В 82-ата Кевин де Бройне отбеляза впечатляващ удар, който разтърси напречната греда и се озова зад стража на Нюкасъл.

В 88-ата минута Кристиан Атсу намери своя съотборник на добра позиция в наказателното поле и му предостави страхотен пас. Джонджо Шелви не се поколеба и направи резултата 2:2.

В добавеното време Стърлинг пропусна възможността да донесе трите точки на Сити, след като ударът му бе слаб и стражът го отрази.

Така "гражданите" остават на втора позиция, но с мач повече от лидера Ливърпул и третия Лестър, който има равен брой точки - 29.